Op januari 2025 is de nieuwe Raad van Bestuur van ILvA aangeduid. Frederik Meulewaeter is de nieuwe voorzitter.
Frederik Meulewaeter (36) is de nieuwe voorzitter van ILvA. Dat werd op 21 januari door de raad van bestuur van ILvA beslist. Hij volgt Bart Van den Neste (43) op, die na zes jaar voorzitterschap schepen werd in Aalst.
Bart Van den Neste is erg tevreden met de resultaten die zijn geboekt: “Ik heb gemerkt dat er op 6 jaar tijd veel kan veranderen. De invoering van gewogen diftar was een absoluut huzarenstuk. Op zo’n korte tijd bij 160.000 gezinnen gechipte containers plaatsen én er de communicatie rond voeren, was heel intens. En dit tijdens de heftige corona-periode, waarin we onszelf verschillende keren hebben moeten heruitvinden. Maar ik heb aan den lijve mogen ervaren dat de ILvA-medewerkers absolute toppers zijn en heel veel respect verdienen. Bedankt voor de erg leerrijke jaren! Ik geef de fakkel vol vertrouwen door en wens mijn opvolger heel veel succes!”
Frederik Meulewaeter heeft er alvast zin in en zal op zijn eerste werkdag de vuilnisophalers al meteen helpen met de vuilnisinzameling. “Ik vind het belangrijk om aan den lijve te kunnen ondervinden waar de uitdagingen liggen en wat er leeft bij het personeel. In ons werkingsgebied wonen zo’n 350.000 mensen en we komen aan elke woning langs om het huishoudelijk afval in zamelen. Dat geeft ons een grote verantwoordelijkheid. De komende jaren kunnen we nog meer materiaal uit GFT, PMD en de recyclageparken hergebruiken. Nieuwe technologie en innovatie kunnen ons daarbij helpen. Ik kijk ernaar uit om het partnerschap met werkgevers- en werknemersorganisaties, scholen, verenigingen en de nieuwe gemeentebesturen verder uit te bouwen. Voor de inwoners blijven wij betrouwbaar en betaalbaar. Daar kan men op rekenen”, zegt de nieuwe voorzitter.